3

رفع خطای Try disconnecting any drives در ویندوز

سلام وقت بخیر من وقتی میخوام کامپیوتر مو روشن کنم همچین خطایی ظاهر میشه و بارها خاموش روشن کردم درست نشد میشه برای رفع این مشکل کمکم کنید؟

برچسب ها:
اشتراک گذاری:
1
محمد امین نقیان

محمد امین نقیان

از دلایل های احتمالی که سبب ظاهر شدن همچین خطایی میشه میتوان به موارد زیر اشاره کرد :

  1. غلط یا نادرست بودن پیکربندی بایوس
  2. عدم شناسایی هارد توسط بایوس
  3. آسیب دیدن یا خراب بودن BCD
  4. خرابی هارد دیسک
  5. خرابی و آسیب دیدن Master Boot Record
  6. پارتیشن ناسازگار

بسته به پیکربندی سیستم میتواند این موارد را داشته باشد.

1. حال برای شروع ما ابتدا نیاز به cd و یا فلش بوت شده داریم که در آن فایل نصبی ویندوز وجود دارد ابتدا باید cd یا فلش را در دستگاه قرار دهید و وارد بایوس شوید اولویت بوت را تعیین کنید بعد از آن از صفحه بایوس خارج شوید این که ما چجوری میتونیم وارد بایوس بشیم به طور کامل در سوال آموزش نصب ویندوز با فلش راجب بهش صحبت شده و توضیح داده شده که چطوری میشه از طریق وارد شدن به صفحه بایوس ویندوز را عوض کنیم.

2. بعد از آن که از صفحه بایوس خارج شدید برای شما همچین صفحه ای ظاهر میشه که کافیه با استفاده از فشردن یکی از کلید ها کیبورد وارد setup ویندوز خود شوید.3. بعد از آن بر روی next کلیک کنید تا وارد همچین صفحه ای شوید و سپس بر روی Repair your computer کلیک کنید.4. پنجره ی choose option برای شما ظاهر میشه بر روی Troubleshoot کلیک کنید.5. در این مرحله بر روی گزینه ی Advance options کلیک کنید.6. و در آخر بر روی Automatic repair کلیک کنید و اندکی منتظر بمانید بعد از آن سیستم شما ریستارت می شود ولی اگر درست نشد مرحله بعدی را اجرا کنید.

7.دقیقا همین مراحل را عینا طی کنید تا به مرحله ی Advanced options برسید و این دفعه  بر روی گزینه ی Command Prompt کلیک کنید.8. دستورات زیر را عینا در محیط Command Prompt کپی کنید.

bootrec.exe /FixMbr

bootrec.exe /Fixboot

bootrec.exe /RebuildBcd


9. اگر با خطا مواجه شدید کافیه در ادامه این دستورات را وارد کنید و درایور مورد نظر انتخاب می کنید و من فرض رو بر این گذاشتم که ویندوز من در درایو c نصب شده.

bcdedit /export c:\BCD_Backup

:c

cd boot

attrib bcd -s -h -r

ren c:\boot\bcd bcd.old

bootrec /RebuildBcdامیدوارم توانسته باشم در بر طرف کردن این خطا کمکتون کنم سوالی هست درخدمتم موفق و برقرار باشید:)

برای ثبت پاسخ باید وارد وبسایت شوید