1

✔️ آموزش نصب ویندوز با فلش نرم افزار rufus

چگونه میتوانیم بدون CD و به کمک فلش ویندوز 10 روی لپ تاپ نصب کنیم ؟

برچسب ها:
اشتراک گذاری:
2
محمد امین نقیان

محمد امین نقیان

آموزش طریقه نصب ویندوز 10 از روی فلش مموری

اگر میخواهید از طریق فلش اقدام به نصب ویندوز بکنید اول مطمئن باشید که ظرفیت فلش شما حداقل 8 گیگ به بالا باشد بعد از آن مراحل زیر را دنبال کنید :

1.  ابتدای کار ما نیاز به نسخه نصبی ویندوز داریم که اگر نرم افزار ویندوز را ندارید باید ابتدا ویندوز را دانلود کنید پس مرورگر خود را باز کنید و در نوار آدرس عبارت " دانلود ویندوز 10 " را سرچ کنید.

2.  بعد از آن وارد سایت soft 98 می شویم.

3. هنگامی که صفحه سایت برای شما ظاهر شد قبل از دانلود پیشنهاد می شود که حتما توضیحات سایت را بخوانید چون امکان دارد فعالسازی آن متفاوت باشد ولی در مجموع ظاهر آن یکی است.


4.  با توجه به توضیحات ما نسخه Windows 10 Business Editions را انتخاب می کنیم شما می توانید دومین نسخه اورجینال انتخاب کنید هیچ تفاوتی وجود ندارد.

5. در قسمت لیست دانلود مطمئن باشید که سیستم شما 32 بیتی یا 64 بیتی است و بعد از آن اقدام به دانلود فایل ها بکنید توجه داشته باشید که با دانلود یکی از فایل ها نمی توانید اقدام به نصب ویندوز کنید چرا که با خطا زیر مواجه می شوید باید همه فایل ها دانلود شود ( اگر سیستم شما 64 بیتی است باید همه فایل های دانلودی 64 بیتی را دانلود کنید که با فلش مشخص شده است)

6. اگر نمیدانید که سیستم شما چند بیتی است کافی است روی This pc راست کلیک کنید بعد از آن روی گزینه  properties کلیک کنید.

7. هم اکنون پنجره System باز خواهد شد :

 • Windows Edition : این بخش نوع ویندوز را نمایش می دهد.
 • Processor : مشخصات کلی پردازنده.
 • Installed Memory : مقدار رم رایانه را نمایش می دهد.
 • System type :  نوع 32 بیتی یا 64 بیتی بودن ویندوز را نمایش می دهد.
 • Computer name : نام رایانه شما را نمایش میدهد


8. بعد از آنکه فهمیدید سیستم شما چند بیتی ابتدا نرم افزار rufus را از طریق همان سایت سافت 98 دانلود کنید بعد از آن نرم افزار را اجرا کنید و همچین پنجره ای برای شما ظاهر می شود.

 • Device :  نام فلش را برای شما نمایش می دهد.
 • Boot selection : این قسمت نام فایل ویندوز شما را نمایش می دهد که از طریق دکمه ی select فایل iso را انتخاب می کنید (هنگامی که تمام فایل های ویندوز که در مرحله 5 گفتیم دانلود شد بهتر است روی یکی از فایل های زیپ کلیک کنید و گزینه ی  Extract here را کلیک کنید}

 • در قسمت Partition Scheme و target system مطمئن شوید مطابق تصویر گزینه زیر را انتخاب کردید که برای هر دومی بایست MBR و BIOS or UEFI باشد مابقی گزینه ها به صورت پیش فرض دستی نمیزنیم و گزینه Start را میزنیم.

9. بعد از زدن دکمه استارت پنجره ی اخطار برای شما نمایش می دهد که توصیه می شود اگر داده ی مهم دارید قبل از زدن دکمه ok از داده ی خود بک آپ بگیرید چون تمام داده ی مهم شما در فلش پاک خواهد شد.

10.  بعد از آنکه فلش شما بوت شد از طریق منوی استارت روی گزینه ریستارت کلیک کنید ولی فلش را از پورت جدا نکنید!

11. قبل از آنکه لوگوی ویندوز برای شما ظاهر شود یکی از کلید های f1,f2, f10, f11, delete, enter, esc امتحان کنید به عنوان مثال من برای لپ تاپ خودم باید پشت سرهم دکمه f2 را بزنم تا صفحه بایوس ظاهر شود.

12. بعد از آن شما با یک صفحه ای مواجه ای می شوید که میبینید خبری از اشاره گر موس نیست و شما می توانید با استفاده از دکمه های جهت دار (بالا پایین چپ راست) به راحتی تنظیمات مورد نیاز را انجام دهید و از صفحه بایوس خارج شوید.


این عکس صفحه اصلی بایوس را نمایش دهد ولی  ممکن است با بایوس سیستم شما فرق داشته باشد ولی به طور کلی مراحل یکسان است و میتوانید طبق آموزش زیر مراحل را دنبال کنید: 

12-1 : با استفاده از کلیدهای جهت دار وارد بوت می شویم و وارد گزینه boot option menu شوید و نام فلش خود را پیدا کنید و انتخاب کنید سپس دکمه Esc کیبورد خود را بزنید تا ویندوز مجدد راه اندازی گردد.13. اکنون درایو usb را انتخاب کردید اگر با پیامی مانند boot from usb مشاهده کردید دکمه Enter را بزنید و وارد محیط نصب ویندوز می شوید و بعد از آن دکمه  next روی کلیک کنید.

نحوه نصب ویندوز 11 با فلش USB

14. سپس روی دکمه install now کلیک کنید

نحوه نصب ویندوز 11 با فلش USB

15. در صفحه Activate Windows بر روی گزینه I don’t have a product key کلیک کنید. 

نحوه نصب ویندوز 11 با فلش USB

16.بعد از آن ما نوع سیستم عامل ویندوز خودمان را که میخواهیم نصب کنیم را انتخاب میکنیم که ما نسخه pro را نصب میکنیم

17. در مرحله بعدی از ما سوال می کند که تمایل دارید به روش upgrade یا custom نصب ویندوز را دنبال کنید ما باید گزینه دوم را انتخاب کنیم تا بتوانیم مدیریت پارتیشن ها،تغییر سایز و... را انجام دهیم و در صورت نیاز پارتیشن ویندوز قبلی خود را فرمت کنیم 


18. بعد از آن به مرحله پارتیشن بندی رسیدیم  که در این مرحله بهتر است که پارتیشن ویندوز قبل خود را فرمت کنید تا ویندوز جدید بهتر و بدون ایراد نصب گردد .

*توجه: با فرمت پارتیشن تمام اطلاعات موجود در این درایو حذف میگردد .گزینه هایی که بیشتر برای نصب کاربردی است 3 گزینه زیر می باشد: 

 • New : اگر لپ تاپ جدید خریدید کافیه حجمی را به دلخواه برای درایو c, d, e, .. در نظر بگیرید هر گیگ برابر 1024 مگابایت است و با این که مگ از گیگ کوچیک تر است و بخواهیم به گیگ تبدیل کنیم باید عدد مورد نظر را تقسیم بر 1024 کنیم مثلا ما برای درایو c میخواهیم 142 گیگ اختصاص بدیم بر حسب مگ عدد 146254 را تقسیم بر 1024 میکنیم و حاصل عددی 142 و خورده ای میگردد و بقیه درایو ها به همین شکل محاسبه می شود.
 • Format : اگر شما هیچ اطلاعات مهم در پارتیشن c نداری کافیه روی گزینه فرمت کلیک کنید پارتیشن c همان Drive 0 Pation2 برای بنده است.
 • Delete : اگر قصد داشته باشید پارتیشنی رو حذف کنید از طریق این گزینه می توانید اقدام کنید.

19. بعد از آن که درایو c را فرمت کردید باید صبر کنید که تمام محتویات ویندوز جدید در پارتیشن c نصب کردید و اندکی باید صبر کنید.20. بعد از آن که چهار مرحله با تیک سبز مشخص شد صفحه دیگر ظاهر می شود که به طور خودکار صفحه شما را ریستارت میکند شما میتواند بعد از آن با زدن دکمه Restart now سیستم را ریستارت کنید و فلش خود را حتما جدا کنید چرا که مجبور می شوید از مرحله 13 تا الان این مرحله را تکرار کنید :-\21. بعد از آنکه فلش را جدا کردید و سیستم ریستارت شد صفحه ای ظاهر می شود و از شما میخواهد که لایسنس را وارد کنید و چون که ما لایسنس نداریم گزینه Do later را میزنیم ممکن است برای شما skip for now باشد که کافیه رو همین گزینه کلیک کنید.22. مرحله بعد از شما می پرسید سیستم مال چه کسی است که کافی است به دلخواه جواب را انتخاب کنید و بعد دکمه next را بزنید23. بعد از آن باید نام یا پسورد برای سیستم خود درنظر بگیرید پیشنهاد میکنم اول نام را در نظر بگیرید و بعد از نصب درایور و نرم افزار های ضروری اقدام به پسورد گذاشتن بکنید چون ممکن است مدام سیستم شما ریستارت شود و مجبور شوید پسورد را وارد کنید24. تبریک میگم شما تا الان توانسته اید ویندوز را نصب کنید ولی سه تا نکته هست که باید خدمت شما عرض کنم :

 1. قبل از نصب هر نرم افزار آنتی ویرویس ویندوز که windows defender نام دارد را غیرفعال کنید چرا که همه ی آنتی ویرویس ها هنگام نصب نرم افزار و بعد از آن کرک نرم افزار را ممکن است فایل مخرب بشناسد و فایل را پاک کند برای این کار از گوشه ی سمت چپ پایین صفحه وارد استارت شوید و عبارت "window defender" را سرچ کنید و روی windows security کلیک کنید 


1-1. روی گزینه Virus & thread protection کلیک کنید1-2 روی گزینه Virus & thread protection settings کلیک کنید


1-3 . بعد از آن از بالا تا پایین تمام تیک ها را غیر فعال کنید بعد از این که تمام نرم افزار های مورد نیاز را نصب کردید مجددا وارد windows security شوید و تنظیمات را به حالت قبلی بازگردانید.


0
محمد امین نقیان

محمد امین نقیان

2. مرحله بعد کرک ویندوز (فعالسازی) می باشد معمولا ما در کشور برای استفاده طولانی مدت از نرم افزار ها باید اونارو کرک کنیم چون معمولا نسخه های اصلی رو نمیخریم و در صورت خرید باید ماهانه لایسنس نرم افزار رو به صورت دلار بپردازید.ئس به همین خاطر معمولا نرم افزار های مختلف رو کرک میکنیم برای دانلود کرک ویندوز میتونین به لینک دانلود کرک ویندوز  مراجعه کنید یا نسخه ی جدید تر رو از گوگل پیدا کنید و به راحتی نرم افزار رو کرک کنید.

3.بعد از فعالسازی نوبت به نصب درایور می باشد اگر سی دی سیستم مربوطه را دارید بهتر است از طریق سی دی اقدام به نصب کنید یا از طریق سایت پشتیبانی برند لپ تاپ خودتون به عنوان مثلا اگر لپ تاپ ایسوس دارید به سایت support.asus.com مراجعه کنید و نام و مدل لپ تاپ را سرچ کنید در غیر اینصورت میتوانید با استفاده از درایور پک اقدام به نصب کنید درایور پکی که من استفاده میکنم برای سیستم قدیمی snappy driver است بعد از نصب درایور هر نرم افزاری که دلتون خواست میتونید نصب بکنید و حالشو ببرید:)


برای ثبت پاسخ باید وارد وبسایت شوید