0

یافتن مشخصات سخت افزاری لپ تاپ در ویندوز

من میخوام گیم نصب کنم ولی نمیدونم مشخصات کانفیگ سیستم لپ تاپم چیه از کجا میتونم پیدا کنم می تونید در این زمینه راهنماییم کنید؟

برچسب ها:
اشتراک گذاری:
0
محمد امین نقیان

محمد امین نقیان

اگر اهل بازی های رایانه ایی هستید و می خواهید بازی های مختلف رو روی سیستم داشته باشید بهتون پیشنهاد می کنم که انتخاب بهترین لپ‌تاپ مناسب گیمینگ رو مطالعه کنید .

اگر میخواهید بازی جدید روی سیستم خود نصب کنید حتما به موارد زیر توجه کنید :

1. نسخه ویندوز : دقت کنید که بازی شما برای چه سیستم عامل های ویندوزی مناسب است البته خیلی از بازی ها ویندوز های 7، 8 و 10 به بالا را پشتیبانی میکند اما ممکن است برخی از بازی ها فقط در ویندوز 10 به بالا اجرا شوند.

 پس اگر سیستم عامل شما 7 هست پیشنهاد میکنم به ویندوز 10 تغییر بدید.

2. فضای رم : بیشتر بازی های بروز نیاز به فضای رم کافی دارند ( داخل مشخصات سیستم سخت افزاری مرود نیازشون معمولا می نویسن که به چه میزان حافظه رم نیاز دارند)

3. کارت گرافیک : کارت گرافیک جز اصلی ترین قطعات در اجرای بازی های رایانه ایی است و حتما باید کارت گرافیک مورد نیاز بازی یا بیشتر از آن را سیستم ما داشته باشد .


حال برای پیدا کردن مشخصات سیستم تون کافیه که بر روی This PC راست کلیک کنید و در آخر بر روی گزینه ی Properties کلیک کنید.در اینجا شما مشخصات کامپیوتر را مشاهده میکنید از جمله نام دستگاه پردازنده، رم، شناسه دستگاه و زمان نصب ویندوز را مشاهده میکنید.پیدا کردن مدل کارت گرافیک :

ممکن است از خودتان این سوال را بپرسید که خب اینجا مدل کارت گرافیک را نشان نمیده پس چطوری ما می توانیم مدل آن را پیدا کنیم؟ برای پاسخ به این سوال ما میتوانیم به 3 روش مدل آن را پیدا کنیم :

1. روش اول : 

بر روی this pc راست کلیک کنید و بر روی گزینه Manage کلیک کنید.


پنجره ای تحت عنوان Computer managment باز می شود سپس در پنل سمت چپ بر روی Device manager کلیک کنید.در اینجا بر روی گزینه ی Display adapters کلیک کنید که در عکس زیر نام و مدل کارت گرافیک خود را مشاهده خواهید کرد.روش دوم :

برای دیدن مشخصات کارت گرافیک میتوانید از برنامه های جانبی استفاده کنید که این برنامه ها عبارت اند از :

Nvidia Control Panel

GPU-Z

AMD Crystal Control Panel

Orbit Driver Booster

روش سوم : 

برای تشخصیص کارت گرافیک با استفاده از System information کافی است طبق معمول بر روی استارت کلیک کنید و system inforamtion را سرچ و آن را اجرا کنید.حال پنجره ای تحت همین عنوان برای شما ظاهر می شود که می بایست بر روی Components کلیک کنید و سپس بر روی Display کلیک کنید.حال در تصویر بعدی نام و مدل کارت گرافیک خود را مشاهده می کنید.برای ثبت پاسخ باید وارد وبسایت شوید