2

✔️نحوه گذاشتن رمز روی فایل PDF

من یه فایل پی دی اف دارم و میخوام روش رمز بذارم و فقط افرادی بتونن اونو ببینن که رمز فایل رو داشته باشن بهترین روش برای گذاشتن رمز روی فایل pdf چیه ؟

برچسب ها:
اشتراک گذاری:
0
محمد امین نقیان

محمد امین نقیان

برای گذاشتن رمز روی فایل پی دی اف 2 روش وجود داره که شما میتوانید با موفقیت فایل تون رو رمز گذاری کنید :

1. اگر که فایل word مقاله ی خودتان را دارید آن را باز کنید و بر روی منوی فایل کلیک کنید.

بر روی Save as کلیک کنید.


حال محل ذخیره کردن فایل مون رو مشخص می کنیم بعد از آن در قسمت file name یک اسم به دلخواه براش در نظر میگیرم سپس در قسمت Save as type پسوند pdf را انتخاب میکنیم. 
قبل از اینکه روی دکمه Save کلیک کنیم بر روی options کلیک میکنیم که در کادر زرد رنگ عکس فوق مشخص کردم.

بعد از آن پنجره ی جدید تحت عنوان options باز می شود که تیک آخر گزینه ی Encrypt the document with a password را فعال کنید.بعد از آن شما میتوانید پسورد جدید تعیین کنید که باید بعد از تکرار همان پسورد را وارد کنید پایین توضیح داده که رمز شما می بایست بین 6 و 32 کاراکتر باشه .2. اگر به هر دلیلی به فایل ورد pdf خودتون دسترسی ندارید و میخواید مستقیما روی فایل pdf رمز بزارین شما می تونید به صورت آنلاین و بدون نیاز به برنامه خاصی روی فایلتون رمز رو ست کنید.

برای گذاشتن رمز روی فایل pdf مرورگر خود را باز کنید و در نوار آدرس سایت smallpdf.com را وارد کنید.در اینجا برای شما سایت اصلی سایت ظاهر می شود در این قسمت طبق توضیحاتی که اینجا داده شما میتوانید فایل هایی مثل پی دی اف، ورد، اکسل، پاورپوینت و عکس را در این قسمت برای رمز گذاری بارگزاری کنید.خب ما الان دنبال فایل پی دی اف میگردیم و فایلمون را انتخاب و آپلود می کنیم و منتظر نتیجه می مانیم.در اینجا دمو فایل را نشان میدهد کافیه که بر روی آیکون قفل که در بالا مشاهده میکنید کلیک کنید.در اینجا ما رمز عبور به همراه تکرار آن وارد می کنیم که به ما میگه برای امنیت بیشتر رمز 10 ، 21 ، 14 و 13 کاراکتری باشد وسپس رو دکمه confirm کلیک میکنیم.


در این مرحله رمز شما با موفقیت ایجاد شد برای اینکه چک کنیم ببینیم که رمز آن درست هست یا نه بر روی فایل دانلود شده باز میکنیم و رمز آن را وارد می کنیم.بهتون تبریک میگم فایل شما رمز گذاری شد و همین طور که می بینید با موفقیت رمزی که ما از قبل در نظر گرفتیم درست بوده و ما به نوشته های فایل مون فقط با زدن رمز دسترسی داریم :)برای ثبت پاسخ باید وارد وبسایت شوید