0

میخوام خودکشی کنم

بچه ها من خیلی خسته ام واقعاتصمیم جدی گرفتم برای اینکار

برچسب ها:
اشتراک گذاری:
0
صبا تقی زاده

صبا تقی زاده

سلام؛ شبت‌بخیر عزیزم. هربار که کسی از تصمیم با خودکشیش برام میگه، جوابم اینه که بله؛ حق داری، زندگی انقدر دشواره که گاهی واقعاا آدم انقدر خسته‌است که نمی‌تونه تحملش کنه و می‌خواد همه چیز رو تمام کنه. ولی بیا از خودمون یه سوال بپرسیم. برای مواجهه با این خستگی دو راه وجود داره: تمام کردن همه‌چیز و تبدیل کردن خودت به عدم یا دادن یه فرصت برای بهبود. 

یادت نره قبل از امتحان کردن روش دوم، امتحان کردن روش اول اصلا عاقلانه نیست. چون تو میتونی از راه دوم برگردی و اولی رو انتخاب کنی ولی راه اول هرگز برگشت‌پذیر نیست. بنابراین هرچقدرم که دشواره این فرصت رو به خودت بدی برای بهبود.

بهبود دادن خودت اصلا به معنی حرفای انگیزشی بیخودِ روانشناسای زرد بی‌سواد نیست. به‌معنای اینه که در قدم اول به روانپزشک مراجعه کن، دستورالعملایی رو که میده انجام بده و بعد به روانشناس ترجیحا روانکاو کوتاه‌مدت مراجعه کن و جلساتت رو ادامه بده.

اینه اومدی اینجا و داری این سوال رو میپرسی یعنی هنوز یه چیزایی، یه کسایی برات مهمن؛ یعنی هنوز یه بندی تو رو به این زندگی وصل کرده؛ یعنی هنوز امید داری. هرچقدرم که کم ولی داری و این نشونه خوبیه.

فرصتو از خودت نگیر. اول راه دوم رو انتخاب کن.

0
فائزه مهدوی

فائزه مهدوی

سلام دوست عزیز 

میتوانم حدس بزنم که چقدر شرایط برای شما دردآور شده است که به این فکر افتاده اید. هر انسانی با مشکلاتی به رو می شود و لازم است تا نحوه ی حل کردن یا کنار آمدن با آن ها را بیاموزد تا دچار احساسات ناخوشایند و ناسازگاری که در نهایت فکر این کار را به ذهن شان می‌آورد، نشوند.

دقت کنید لطفا، گفتم بیاموزد، پس این روش ها را هیچ کس از بچگی در خزانه ی ژنی خود ندارد و همه نیاز دارند تا آن‌ها را یادبگیرند.

با آموختن راه های حل مسئله، مدیریت استرس، مدیریت زمان، تصمیم گیری، مدیریت سبک زندگی میتوانید با مشکلات خود رو به رو بشوید.

پس پیشنهاد من این است که قبل از هر کاری، روش هایی که میگویم را امتحان کنید.

البته این را هم به خاطر داشته باشید که همه ی انسان‌ها، هم ویژگی ها و خصوصیات خوب دارند و هم ویژگی ها و خصوصیات منفی، مثلا کسی که خیلی سختگیر و ایرادگیر است، ممکن است گاهی مهربان هم بشود. پس بدون سوگیری و کاملا بی طرفانه، سعی کنید این ویژگی ها را یعنی هم ویژگی‌های خوب و هم ویژگی‌های بد را در خود و اطرافیان تان پیدا کنید، 

امکان دارد که شما فقط منفی ها را ببینید ولی تلاش کنید عینک منفی بینی را از چشمان خود بردارید تا واقعیت‌ها را بتوانید ببینید‌.

اگر نتوانستید اینگونه باشید، حتما با ۱۲۳ یا ۱۴۸۰ صحبت کنید تا به طور رایگان به شما کمک کنند.

برای ثبت پاسخ باید وارد وبسایت شوید