0

چگونه کتابهایی که مطالعه میکنم تو حافظه نگهدارم ؟

چگونه کتابهایی که مطالعه میکنم تو حافظه نگهدارم

برچسب ها:
اشتراک گذاری:
0
احسان احمدی

احسان احمدی

معمولا اکثر آدما دوست دارن که تعداد بیشتری کتاب بخونن تا اینکه یه کتابو چند بار بخونن ولی به طور کلی نتایج تحقیقات نشون میدن وقتی ما یه کتاب خوب رو چند بار می‌خونیم خیلی بهتر از اینه که چند تا کتاب رو بخونیم . 

ولی طبق تجربه شخصی خودم ولاً کتاب‌هایی که می‌خونیم رومون اصطلاحاً تاثیر وضعی می‌ذارن یعنی بدون اینکه خودمون اطلاع داشته باشیم اصول اون کتاب رو توی زندگیمون رعایت می‌کنیم پس خیلی نگران این نباشین که کتاب‌هایی رو که می‌خونیم فراموش می‌کنین


0
لیلا سعیدی

لیلا سعیدی

تنبلی تخمدان همان تخمدان پلی کیستیک است که به صورت عامیانه تنبلی تخمدان گفته می‌شود و یک بیماری رایج در بین زنان و دختران نوجوان است که این بیماری به صورت ژنتیکی در فرد ایجاد می‌شود.

در افرادی که به تنبلی تخمدان مبتلا هستند، فولیکول‌ها رشد می‌کنند؛ اما تخمک‌گذاری انجام نمی‌شود و این، دلیل عدم عملکرد درست آن‌ها است.

برای درمان دارویی تنبلی تخمدان بهتر است با پزشک مشاور خود مشورت کنید ولی با رعایت رژیم غذایی می توانید تا حدی این بیماری را درمان کنید:

غذاهای ضد‌التهاب: از غذاهای ضد التهاب همچون روغن زیتون، گوجه فرنگی، سبزیجات برگ‌دار، ماهی‌های چرب همچون ماهی تن، آجیل درختی و پیاز قرمز استفاده کنند.

صبحانه: از مهمترین وعده‌های غذایی که به تنظیم هورمون‌های بدن کمک می‌کند و سبب بهبود علائم تنبلی تخمدان می‌شود، خوردن صبحانه است.  

چربی سالم: برای بهبود تنبلی تخمدان بهتر است از چربی‌های سالم همچون امگا ۳ که منابع آن شامل ماهی‌های روغنی، آووکادو، روغن زیتون، آجیل و دانه‌های بدون نمک است استفاده کنید.

کاهش کربوهیدرات و افزایش پروتئین: برای تنظیم انسولین بدن و همچنین کاهش عوارض تنبلی تخمدان،باید کربوهیدرات کمی مصرف کنید و در عوض مصرف پروتئین خود را افزایش دهید.

غذاهای ارگانیک و طبیعی: مواد غذایی طبیعی ضامن سالم بودن آن‌ها و در نتیجه تنظیم سلامتی و هورمون‌های بدن است.

وزن خود را کاهش دهید: یکی از دلایل وخیم شدن تنبلی تخمدان اضافه وزن و چاقی است .

برای ثبت پاسخ باید وارد وبسایت شوید