0

آیا ربات ها در آینده جایگزین شغل انسان ها می‌شوند؟

آیا ربات ها جایگزین شغل انسان ها می‌شوند!؟ 

برچسب ها:
اشتراک گذاری:
1
سمانه مافی

سمانه مافی

ربات‌ها و هوش مصنوعی برخی از مشاغل را از انسان‌ها می‌گیرند، اما مشاغل جدیدی نیز ایجاد خواهند کرد. از سال 2000، ربات ها و سیستم های اتوماسیون به آرامی بسیاری از مشاغل تولیدی را حذف کرده اند .  از سوی دیگر، پیش‌بینی می‌شود که هوش مصنوعی تا سال ۲۰۲۵، ۹۷ میلیون شغل جدید ایجاد کند.

هوش مصنوعی جایگزین برخی مشاغل شده و به این کار ادامه خواهد داد. کارگران در صنایع مختلف از مراقبت های بهداشتی گرفته تا بخش های کشاورزی و صنعتی می توانند انتظار داشته باشند که به دلیل هوش مصنوعی شاهد اختلالات شغلی باشند. اما انتظار می رود تقاضا برای کارگران، به ویژه در رباتیک و مهندسی نرم افزار، به لطف هوش مصنوعی افزایش یابد.

حسابداران، کارگران کارخانه، کامیون‌داران، حقوقدانان و رادیولوژیست‌ها - فقط به نام چند مورد - با اختلالی مشابه آنچه کشاورزان در طول انقلاب صنعتی با آن مواجه شدند، مواجه خواهند شد. با توجه به این تحولات و پیش بینی ها و بر اساس مطالعات متعدد، تغییرات عظیم و اجتناب ناپذیری در راه است. تحقیقات نشان می دهد که هم کارمندان آموزش دیده و هم کارگران عادی تحت تاثیر ادامه اجرای هوش مصنوعی قرار خواهند گرفت.

اگرچه هوش مصنوعی مطمئناً آینده کار را تغییر خواهد داد، اما نظریه های زیادی در مورد ماهیت این تغییر وجود دارد. و بسیاری از آنها، ممکن است از یادگیری خرسند شوید، نه غمگین هستند و نه غم انگیز.

ما می توانیم از این واقعیت راحت باشیم که برخی از مشاغل هرگز با هوش مصنوعی جایگزین نمی شوند. مشاغلی که هوش مصنوعی نمی تواند تکرار کند که از زمینه های خلاقانه تا افرادی مانند معلمان، نویسندگان، وکلا، مددکاران اجتماعی، متخصصان پزشکی، درمانگران، متخصصان مدیریت را شامل می شود.


برای ثبت پاسخ باید وارد وبسایت شوید