0

صنعت فولاد چگونه و چه اندازه می‌تواند از هوش مصنوعی بهره بگیرد؟

صنعت فولاد چگونه و چه اندازه می‌تواند از هوش مصنوعی بهره بگیرد؟ آیا برای این صنعت تهدید است یا فرصت؟

برچسب ها:
اشتراک گذاری:
1
سمانه مافی

سمانه مافی

شرکت های فولادی می توانند از هوش مصنوعی برای افزایش بهره وری، کاهش هزینه ها، کاهش مصرف برق، بهبود رضایت مشتری و افزایش کیفیت محصول استفاده کنند. با این حال، برای استفاده کامل از این فناوری، آنها باید بر موانعی مانند مصرف بیش از حد انرژی، اثرات زیست محیطی، بازارهای نوسان و استانداردهای محصول، مخالفت های اجتماعی، کمبود بودجه و کمبود منابع انسانی غلبه کنند.

این مسائل بخش فولاد را نسبت به سایر بخش‌های تولیدی از نظر پذیرش هوش مصنوعی کندتر کرده است.  انتظار می‌رود سرمایه‌گذاری تولیدکنندگان فولاد در فناوری در دهه آینده به یک میلیارد دلار برسد، زیرا آنها برای تبدیل کارخانه‌های تولیدی خود به «تاسیسات نوآورانه» تلاش می‌کنند که نشان‌دهنده افزایش تقاضا برای هوش مصنوعی در این بخش است.

بخش فولاد نیاز به استفاده از فناوری و تکنیک های جدید با استفاده از هوش مصنوعی برای افزایش کارایی، منافع مالی و مسئولیت زیست محیطی خود دارد. این بخش در حال حاضر از هوش مصنوعی برای فرآیندهای زیر استفاده می کند:

شناسایی و مرتب‌سازی محصولات معیوب

پیش‌بینی نیازهای خدمات

افزایش کارایی عملیاتی

به طور کلی هوش مصنوعی ابزار موثری است که مشاغل فولادی می توانند از آن برای غلبه بر چالش های فعلی و آینده و حفظ رقابت پذیری خود استفاده کنند. با این حال، این یک راه حل ساده نیست که نیاز به حداقل تلاش یا سرمایه گذاری داشته باشد. این نیاز به توسعه و آزمایش مداوم دارد. استفاده موثر مزیت رقابتی را تضمین می کند و به این بخش ارزش می افزاید.

برای ثبت پاسخ باید وارد وبسایت شوید