1

آموزش کامل کانفیگ مودم دی لینک 2740u

مودم دی لینک خریدم نمیدانم چطوری کانفیگ کنم راهنمایی میکنید؟

 بهترین روش کانفیگ مودم دی لینک 2740u چیست ؟

برچسب ها:
اشتراک گذاری:
1
محمد امین نقیان

محمد امین نقیان

برای کانفیگ مودم dlink کافی است مراحل زیر انجام دهید

1. مطابق شکل زیر کابل ها را متصل کرده و دستگاه را راه اندازی کنید در نظر داشته باشید برای انجام تنظیمات بهتر است مودم را از طریق یک کابل LAN به کامپیوتر و یا لپ تاپ متصل کنید

2. برای وارد شدن به تنظیمات مودم کافی است مرورگر کروم یا فایرفاکس را باز کنید و آدرس 192.168.1.1 را وارد کنید یوزر نیم و پسورد admin می باشد

3. در بخش internet connection wizard روی دکمه setup wizard کلیک کنید

4. در اینجا شما صفحه ی خوش آمدگویی را مشاهده میکنید و توضیحاتی دارد که نیاز به مطالعه دقیق نیست و کافی است بر روی دکمه next کلیک کنید.

5. اگر مایل هستید دستگاه شما به صورت lan عمل کند روی DSL WAN کلیک کنید و درصورتی که میخواهید به صورت WAN در اختیار شما قرار بگیرد روی Ethernet WAN کلیک کنید و بر روی next کلیک کنید.

6. اگر خاطرتون باشه ما در مرحله دوم پسورد admin بود و میتوانید پسورد جدید برای ورود به تنظیمات مودم در نظر بگیرید و روی  دکمه next کلیک کنید در غیر اینصورت میتوانید روی دکمه skip کلیک کنید
7.  در این مرحله باید تنظیمات مربوط به تاریخ و زمان مودم خود را تعیین کنید برای اینکار کافیست Time zone را Tehran انتخاب کنید ترجیحا سایر تنظیمات را تغییر ندهید.

8. فیلد های این بخش را مطابق راهنمای زیر پر کنید : 

1. Country = ایران

2. Internet service provider : از لیستی که برایتان باز می شود نام ارائه دهنده ی سرویس اینترنت خود را انتخاب کنید.

3. Protocol = PPPoE

4. Connection type = LLC

5. VPI : این عدد را باید از سرویس دهنده اینترنت خود سوال کنید

6. VCI : این عدد را باید از سرویس دهنده اینترنت خود سوال کنید

7. در این بخش نام کاربری را که از سرویس دهنده اینترنت خود دریافت کرده اید را وارد کنید.

8. در این بخش رمزعبور را که از سرویس دهنده اینترنت خود دریافت کرده اید را وارد کنید. 

9. مجددا رمز عبور را وارد کنید

10. بعد از آن روی دکمه next کلیک کنید


9.  در این بخش می توانید تنظیمات مربوط به مودم را انجام دهید

1. تیک گزینه Enable your wireless network را فعال کنید اگر غیرفعال بماند به این معناست که به صورت کابلی میتوانید به اینترنت وصل شوید و وای فای دستگاه شما خاموش خواهد شد.

2. در بخش wireless network name (SSID) یک نام دلخواه برای وای فای خود تعیین کنید

3. در بخش visibility status اگر می خواهید وای فای شما پنهان شود و هنگام جستجو توسط لپ تاپ یا موبایل پیدا نشود invisible را انتخاب نمایید در غیراینصورت visible.

4. در بخش Security level در تنظیمات مودم مخصوص امنیت شبکه وایرلس شما می باشد برای اینکه به بالاترین امنیت ممکن را داشته باشید باید گزینه WPA2-PSK را انتخاب نمایید.

5. در بخش WPA2 Pre-shared key یک رمز قوی برای آن تعریف کنید که شامل حروف ارقام و کاراکتر باشد طوری که دسترسی هکر ها سخت تر شود.

6. در انتها روی دکمه next کلیک کنید10. در مرحله آخر فقط میتوانید اطلاعات کلی از مراحلی که تا الان برای تنظیمات مودم انجام دادید را مشاهده کنید درصورتی که تنظیمات را به درستی انجام دادید کافی است روی apply کلیک کنید در غیر اینصورت اگر اشتباه بود روی دکمه back کلیک کنید و همه مراحل را طبق مراحلی که توضیح دادم تغییرات را اعمال کنید.

به همین راحتی شما توانستید مودم را تنظیم کنید و میتوانید با بیشترین سرعت ممکن از اینترنت خود لذت ببرید:)

موفق باشید:)

برای ثبت پاسخ باید وارد وبسایت شوید