0

کنترل مصرف اینترنت در ویندوز

ویندوز 10 نصب کردم ولی اینترنت به طور غیر عادی زود تموم میشه مشکل از کجاست و چطور میتونم مصرف اینترنت رو کنترل کنم ؟ 

برچسب ها:
اشتراک گذاری:
1
محمد امین نقیان

محمد امین نقیان

یکی از مشکلاتی که کاربران ویندوز معمولا دارن همین مصرف غیر عادی حجم اینترنت است و برای حل این مشکل راه حلی وجود دارد که با خیال راحت میتوانید مصرف اینترنت رو در اکثر مواقع مدیریت کنید ولی قبل اینکه این سوال را جواب بدم خیلی از کاربران این سوال را هم میپرسن "چگونه آپدیت ویندوز 10 را غیرفعال کنیم" چون پاسخ هر دو سوال یکیه و در بیشتر مواقع مصرف غیر عادی اینترنت بخاطر آپدیت ویندوز اتفاق میوفته با انجام مراحل زیر می تونیم تا حد زیادی این مشکل رو رفع کنیم:

1. بعد از وصل شدن به اینترنت روی آیکون وای فای کلیک کنید و بروی وای فایی که به آن وصل شدید گزینه Properties را بزنید و در آخر گزینه set as meter connection را فعال کنید.

 
2. از منوی start ویندوز کلمه ی services را سرچ کنید و به دنبال windows update بگردید و روی آن راست کلیک کنید روی گزینه stop کلیک کنید.

3. روش دیگر غیر فعال کردن آپدیت خودکار ویندوز استفاده از  نرم افزار windows update blocker هست که با دانلود این نرم افزار می توانید از آپدیت خودکار ویندوز جلوگیری کنید.

 

4. بعد از  دانلود فایل Wub.exe را اجرا کنید ( رمز soft98.ir می باشد) و گزینه Disable update را انتخاب کنید و سپس روی apply now کلیک کنید.

یافتن نرم افزارهایی با آپدیت خودکار:

تا اینجا به مواردی اشاره کردیم تا به کمک اونا ازآپدیت ویندوز به صورت خودکار جلوگیری شود بعد از غیر فعال کردن آپدیت خودکار ویندوز که قسمت عمده مصرف اینترنت به این موضوع مرتبط می شود برخی دیگر نرم افزارها هم سبب می شوند اینترنت تا حدودی به صورت ناخواسته مصرف شود برای مدیریت این نرم افزارها ما به شما نرم افزار du meter connection را پیشنهاد میکنیم که از ویژگی های خوب این نرم افزار اینه که به صورت نمودار ما در taskbar مشاهده میکنیم که سیستم ما در حال مصرف نا متعارف اینترنت و دانلود هست با خیر : اگر تعداد خطوط قرمز پیش از حد باشد این یعنی که سیستم شما در حال استفاده زیاد از اینترنت است (مطابق تصویر زیر)


برای این که ما این نرم افزار را داشته باشیم اول در اینترنت عبارت دانلود du meter سرچ میکنیم ، وارد سایت سافت 98 می شویم و روی آخرین نسخه نرم افزار به همراه فایل patch دانلود میکنیمبعد از آنکه نرم افزار دانلود شد روی فایل زیپ کلیک کنید و روی فایل setup.exe دوبار کلیک کنید و مراحل نصب را با چند تا next ساده انجام دهید.


در عکس فوق از شما سوال میپرسد که تمایل دارید در تسک بار از آن استفاده میکنید و شما yes را میزنید

برای انکه بخواهید به صورت عددی برای شما نشان ندهد کافی است روی du meter کلیک راست کنید و روی گزینه user option کلیک کنید


بعد از آن پنجره ی دیگری باز می شود در قسمت سمت چپ روی Traffic monitor window کلیک کنید و در قسمت Traffic monitor tab contents روی Graphical & numeric display کلیک کنید 


روی traffic monitor graph کلیک کنید و در قسمت graph type روی گزینه Area graph(du meter) بزنید و روی دکمه ی ok کلیک کنید.


خب تنظیمات اولیه با موفقیت انجام شد و نوبت به پیدا کردن نرم افزارهایی که به صورت خودکار آپدیت می شوند می رسد .

برای این کار کافیست روی du meter راست کلیک کنید و روی گزینه view network connection کلیک کنید

در نوار open tcp connection مشاهده می کنید کدوم نرم افزار هست که به صورت خودکار آپدیت می شود  مثلا نرم افزار discord بیشترین آپدیت را دارد کافیست در منوی استارت task manager را اجرا کنید و در قسمت details دیسکورد را پیدا کنید بر روی آن راست کلیک کنید و end را بزنید
0
سجاد حامدی

سجاد حامدی

چگونه du meter را میتوانیم کرک کنیم؟

0
محمد امین نقیان

محمد امین نقیان

بعد از آن که نرم افزار را نصب کردید فقط میتوانید به مدت 30 روز بدون کرک از آن استفاده کنید و بعد از این مدت باید حتما نرم افزار را کرک کنید :

 برای کرک نرم افزار du meter کافی است مراحل زیر را انجام دهید : 

1. با زدن کلید ترکیبی ctrl + alt + delete روی گزینه task manager کلیک کنید


2. بعد از آن در تب Details روی DuMeter.exe و DuMeterSvc.exe کلیک راست کنید و بر روی گزینه End task کلیک کنید تا نرم افزار شما از حالت اجرایی خارج شود.


3.  بعد فایل کرک نرم افزار را از soft98 دانلود کنید سپس از حالت فشرده خارج کنید برای انجام اینکار کافی است روی آن راست کلیک کنید و گزینه Extract here کلیک کنید تا محتوای فایل در مسیر جاری استخراج گردد.


*قبل از آنکه مراحل بعدی را بخوانید حتما هر آنتی ویرویس در سیستم خود نصب دارید حتما غیرفعال کنید چرا که آنتی ویرویس آن را به عنوان فایل مخرب می شناسد و فایل کرک شما را پاک میکند حواستان به این نکته باشد4. بعد از آن روی فایل اجرایی patch  راست کلیک کنید و بر روی گزینه Run as administrator کلیک کنید پنجره ای تحت عنوان user account control باز می شود که کافی است بر روی دکمه yes کلیک کنید تا نرم افزار باز شود

5. روی دکمه patch کلیک کنید

6. بعد از آن نام دلخواه برای آن وارد کنید و روی دکمه ok کلیک کنید.

7. بعد از آن پیامی با عنوان Patching done می بینید و نرم افزار شما با موفقیت کرک شد و به صورت مدام العمر می توانید از آن استفاده کنید:)


موفق باشید

برای ثبت پاسخ باید وارد وبسایت شوید