0

به سگ مالتیز یک ساله چه مقدار غذا بدهم

به سگ مالتیز یک ساله چه مقدار غذا بدهم

برچسب ها:
اشتراک گذاری:
0
صبا خشکباری آذر

صبا خشکباری آذر

سگ‌های مالتیز، یکی از محبوب‌ترین نژادها به عنوان حیوون خونگین و به دلیل ظاهر جذابی که دارن، خیلی دوست داشتنی و پرطرفدارن. این نژاد از سگ‌ها هم مثل بقیه، نیازهایی داره که قبل از آوردن اونا به خونه باید در موردشون اطلاعات کسب کنید.


مثلا باید بدونید که سگ شما چه زمانی نیاز به چکاپ داره، چه زمانی باید بهش توجه کنین و چه زمانی نیازه با سگ‌تون بازی کنین و از همه مهم‌تر چه زمانی نیازه که به سگ خودتون غذا بدین و چه نوع غذایی بدین.

اگر به اندازه و به مقدار مناسب به حیوون ندین، باز هم احتمال بیمار شدن و مشکلات غذایی براشون وجود داره.

بنابراین به جز اطلاعاتی که در مورد بهترین غذا به دست میارین باید در مورد تعداد وعده‌های غذایی مناسب سگ خودتون هم مطلع باشید. تعداد و حجم غذا برای سگ‌های مالتیز بسته به اینکه چند سالشون باشه متفاوته.

سن سگ


تعداده وعده‌های غذایی لازمنوع غذا 

ساعت غذا دادن


۰ تا ۳ ماهگی


۶ تا ۸ بار در روزشیر خشک یا شیر مادر 

هر سه ساعت حتی شب‌ها


۴ تا ۱۲ ماهگی


۳ تا ۴ بار در روزغذای آماده یا خونگی 

صبح، ظهر، شب


۱ تا ۶ سالگی


۲ یا سه بار در روزغذای آماده یا خونگی 

ظهر و شب


یا صبح، ظهر و شب


۷ سالگی به بعد


۲ بار در وزغذای آماده یا خونگی 

صبح و عصر

سگ‌های عروسکی مالتیز، همون اندازه که ظاهر خاص و متفاوتی دارن، رسیدگی خاص‌تری هم نیاز دارن. سگای این نژاد معده‌های به شدت حساسی دارن و زیبایی ظاهری و موهای بلندشون تا حد زیادی به غذایی که می‌خورن وابسته هست.

پس اگه قصد نگهداری یک سگ از این نژاد رو تو خونه دارین، باید بدونین که بهترین غذای سگ مالتیز چیه، کدوم مواد غذایی نیازهاش رو تامین می‌کنن و کدوم مواد غذایی براش خطرناک و ناسالم هستن.

برای ثبت پاسخ باید وارد وبسایت شوید