0

چگونه حال خودم را خوب نشان بدهم

چگونه حال خودم را خوب نشان بدهم

برچسب ها:
اشتراک گذاری:
0
صبا تقی زاده

صبا تقی زاده

از لحاظ روانشناختی در ابتدا باید بررسی بشه که علائمتون چی هست. برخی از علائم مثل خستگی مداوم، کم‌خوری یا پرخوری بیش‌ از حد، احساس ناامیدی مداوم، کم‌خوابی یا پرخوابی مداوم و … می‌توانند از علائم افسردگی باشند. اگه بیشتر این علائم رو دارید نیازی نیست تظاهر به حال خوب بکنید و با مراجعه به جلسات روانشناس و روانپزشک مشکلتون تعدیل می‌شه و این یک راهکار بلند مدت و با تاثیر بالا هست؛ منتها کار موقتی که می‌تونید انجام بدید ایجاد تغییر در لایف‌استایلتون هست. مثلا می‌تونید یک ورزش رو انتخاب کنید و چند روز رو انتخا کنید و تا اونجایی که می‌تونید به‌صورت مرتب انجامش بدید. معاشرت با دوستان هم می‌تونه خیلی تاثیر گذار باشه. خواب و خوراکتونو تنظیم کنید و در نهایت با داشتن یک لایف استایل خوب می‌تونید به طور موقت احساس بهتری داشته باشید و نیازی به تظاهر نیست.

0
زهره حاجی زاده

زهره حاجی زاده

دوست عزیز. اگر در محیطی امن، گرم و صمیمی زندگی نمی‌کنی و از بروز احساسات خودت ترس داری، بهتر است دایره‌ای از دوستان امن برای خودت تشکیل دهی تا بتوانی با آنها درددل کنی و احساسات واقعیت را در این حلقه‌ی دوستان به نمایش بگذاری.

همچنین صحبت کردن با یک روان‌شناس یا مشاور می‌تواند برایت کمک‌کننده باشد.

سعی کن حال خودت را با تحرک داشتن، دوری از فضای مجازی، پرداختن به فعالیت‌های مورد علاقه و ... بهتر کنی. سرکوب کردن احساسات و نشان دادن حسی که واقعا نداری (شادی و خوشحالی) در نهایت ممکن است باعث آسیب رسیدن به سلامت روانی و بروز دردهای و بیماری‎های جسمانی در تو شود.

پس بهتر است به جای تظاهر به خوب بودن، تمام احساساتت چه خوب و چه بد را بپذیری و در عین حال سعی کنی از راه‌های گفته شده حال خودت را بهتر کنی.

برای ثبت پاسخ باید وارد وبسایت شوید