0

تاثیر کرم موبر روی پوست دست

من یکبار موهای دست خودم را با کرم موبر زدم و بعد وقتی که دوباره رشد کرد احساس کردم که موهای دستم رنگشان تیره تر شده و رشدشان افزایش یافته و ضخیم شده، آیا واقعا این اتفاق افتاده است یا کرم موبر هیچ تاثیری ندارد؟

برچسب ها:
اشتراک گذاری:
0
صبا خشکباری آذر

صبا خشکباری آذر

درود عزیزم کرم موبر صورت و بدن برای از بین بردن موهای زائد در کمترین زمان کاربرد دارند؛ در حال حاضر مارک های متنوعی با کیفیت های متفاوت از این محصول در بازار وجود دارد. این کرم ها به شکل لوسیون، اسپری و ژل تولید می شوند و برای قسمت های مختلف بدن استفاده می شود. البته این کرم ها مزایا و معایبی دارند و روی هر نوع پوستی واکنش متفاوتی نشان خواهد داد. بنابراین هنگام استفاده از هر برند کرم موبر صورت و بدن باید ابتدا آن را تست کنید و اگر پوست تان حساسیتی نشان نداد با خیال راحت آن برای از بین بردن موهای زائد استفاده نمایید.

عوارض ناشی از مصرف نادرست کرم موبر روی صورت و بدن می پردازیم.

۱. خشکی پوست و حساسیت

یکی از عوارض ناهنجار استفاده نادرست از کرم موبر، خشکی پوست و ایجاد حساسیت است. اگر به طور مداوم از کرم موبر صورت و بدن برای از بین بردن موهای زائد استفاده می کنید باید بدانید که بعد از مدتی ممکن است پوستتان خشک شود. بنابراین بعد از فرایند موزدایی با کرم موبر باید محل مورد نظر را با روغن های گیاهی مثل روغن زیتون چرب کنید تا رطوبت پوست حفظ شود.

۲. تحریک و درد ملایم پوست

یکی از عوارض شایع در استفاده نادرست از کرم موبر، تحریکات پوستی ناشی از مواد شیمیایی این کرم است. واکنش طبیعی پوست به این مواد شامل سوزش، قرمزی و خارش پوست می باشد که برای کاهش این علایم می توان بعد از موزدایی، روی پوست روغن و کرم های مرطوب کننده بمالیم. در برخی مواقع در حالی که هنوز روی پوست کرم موبر وجود دارد در پوست احساس گزیدگی یا سوزش ایجاد می شود؛ این حالت بعد از پاکسازی کرم از روی پوست بر طرف شده و بعد از چند ساعت نیز قرمزی پوست رفع می شود.

۳.واکنش آلرژیک

در مواقعی تحریکات پوستی ناشی از استفاده کرم موبر صورت و بدن، طبیعی نیست و بلافاصله بعد از استفاده یک بار یا چند بار اتفاق می افتد و در فرد آلرژی ایجاد می کند.

یک واکنش آلرژیک با علائمی مانند خارش ، قرمزی ، خشکی، پوسته پوسته شدن و یا ترک خوردگی پوست ، تاول ، برجستگی ، تورم ، سوزش  و حساسیت همراه است. پیشنهاد ما در چنین مواقعی استفاده از کرم کالاندولا می باشد. معمولاً مدت زمان بر طرف شدن علائم درماتیت تماسی ناشی از استفاده نادرست از کرم موبر دو هقته می‌باشد. 

. سوختگی مواد شیمیایی

یک خطر بد و عمده ناشی از استفاده از کرم های موبر، سوختگی پوست بر اثر مواد شیمیایی آن است

. تیرگی پوست و جای زخم

سوختن پوست در اثر استفاده نادرست از کرم موبر سبب ایجاد تیرگی در پوست یا هیپرپیگمانتسیون التهابی می شود. این حالت در افراد با پوست تیره که از کرم موبر صورت و بدن برای بر طرف کردن موهای زائد استفاده می کنند بیشتر دیده می شود. عواملی مانند واکنش آلرژیک، سوزش و تحریکات پوستی ناشی از کرم موبر ممکن است باعث ایجاد تاول و زخم روی پوست شوند.

۶. تحریکات و آسیب های چشمی

توجه کنید اگر کرم موبر صورت را برای از بین بردن موهای صورت به کار می برید از تماس کرم در محدوده چشم خودداری کنید. 

. مسمومیت

شاید نام بردن از مسمومیت به عنوان یکی از عوارض استفاده از کرم موبر برای شما عجیب باشد؛ ولی باید بدانید که این کرم ها حاوی مقداری مواد سمی مانند سولفید باریم وتیوگلیکولات و مواد قلیایی (سدیم یا کلسیم هیدروکسید) هستند. در صورتی که کرم را برای قسمت دور لب ها استفاده می کنید دقت کنید که کرم وارد دهان نشود

برای ثبت پاسخ باید وارد وبسایت شوید