1

بهترین دارو برای ضخامت موهای نازک ارثی چیست؟

بهترین دارو برای ضخیم کردن موهای نازکی ارثی چیست؟ 

برچسب ها:
اشتراک گذاری:
0
سمانه مافی

سمانه مافی

در حالی که نمی توانید اندازه تک تک فولیکول های مو را تغییر دهید، این امکان وجود دارد که موهای خود را ضخیم تر نشان دهید. در برخی موارد حتی می توانید رشد مجدد مو را تشویق کنید.

در صورت لزوم، یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی ابتدا باید به شما در تعیین علت اصلی نازک شدن مو کمک کند. این به این دلیل است که درمان های خاص برای برخی از علل نازک شدن مو موثرتر هستند. و معمولاً هر چه زودتر شروع کنید، تاکتیک‌های درمانی موفق‌تر هستند.

شامپوهای رشد مو: محصولات شامپوی ریزش مو نمی توانند باعث رشد مجدد مو یا جلوگیری از بدتر شدن نازک شدن مو شوند.

روگین (ماینوکسیدیل): این محلول موضعی بدون نسخه را می توان روزانه روی پوست سر استفاده کرد تا به تحریک رشد مو برای نازک شدن زودرس، جلوگیری از ریزش بیشتر مو و کمک به حفظ ضخامت مو کمک کند. 

تزریق کورتیکواستروئید: این تزریق ها که توسط یک ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی در مطب انجام می شود، ممکن است به ویژه برای افراد مبتلا به آلوپسی آره آتا موفقیت آمیز باشد. 

میکرونیدلینگ: یک دستگاه دستی با سوزن های ریز را می توان در سراسر ناحیه آسیب دیده برای حمایت از رشد مو، به خصوص برای موهای نازک ژنتیکی، استفاده کرد.

پروپشیا (فیناستراید): این داروی خوراکی مورد تایید FDA می تواند با کاهش ریزش مو و تحریک رشد موهای جدید به طاسی با الگوی مردانه (و گاهی طاسی ارثی الگوی زنانه) کمک کند.

اسپیرونولاکتون: این داروی تجویزی برای فشار خون بالا که با نام های تجاری مانند ldactone و Carospir فروخته می شود، ممکن است برای ریزش موی زنانه تجویز شود.

مکمل های ویتامین: اگر آزمایش خون نشان داد که کمبود بیوتین، آهن یا روی دارید، ممکن است مکملی برای افزایش این سطوح توصیه شود. 

لیزر درمانی سطح پایین: استفاده از نور لیزر کنترل شده بر روی ناحیه آسیب دیده به عنوان یک درمان در مطب ممکن است باعث تحریک رشد مجدد مو برای ریزش موی ارثی، آلوپسی آره آتا، ریزش موی مرتبط با شیمی درمانی و موارد دیگر شود. 

پلاسمای غنی از پلاکت: این یک روش دیگر در مطب است. این شامل کشیدن مقدار کمی از خون خود و تزریق آن به ناحیه ریزش مو می تواند به جلوگیری از نازک شدن مو کمک کند.

برای ثبت پاسخ باید وارد وبسایت شوید