0

فانلینگ رحم در بارداری

سلام.  هفته16 با سرویکس بسته به طول 24.9 سرکلاژ شدم. هفته 19 سونی شکمی شدم فانلینگ به عمق 26 و قطر قدامی خلفی16 گززارش شده که دکتر روزی دوتا شیاف پروژسترون و آمپول هفتگی پروژسترون تجویز کرده با توصیه به استراحت. میخواستم بدونم امکان بسته شدن فانلینگ هست برچسب ها:
اشتراک گذاری:
1
سمانه مافی

سمانه مافی

1-اگر دهانه رحم کوتاهی دارید و سابقه زایمان زودرس ندارید، پروژسترون واژینال ممکن است خطر زایمان زودرس را کاهش دهد. این دارو به صورت ژل یا شیاف است که هر روز در واژن قرار می گیرد.

2- اگر سابقه زایمان زودرس دارید، یا اگر سابقه ای دارید که ممکن است خطر نارسایی دهانه رحم را افزایش دهد، پزشک ممکن است طول دهانه رحم شما را به دقت اندازه گیری کند. برای این کار از هفته شانزدهم تا بیست و چهارم بارداری هر دو هفته یکبار سونوگرافی انجام دهید. اگر دهانه رحم شما شروع به گشاد شدن کرد یا از یک طول مشخص کوتاهتر شد، ممکن است به سرکلاژ دهانه رحم نیاز داشته باشید.

3-در روش دیگر، دهانه رحم محکم بسته می شود. بخیه ها در ماه آخر بارداری یا درست قبل از زایمان برداشته می شوند. اگر کمتر از هفته 24 بارداری دارید، سابقه زایمان زودرس دارید و سونوگرافی نشان می دهد که دهانه رحم شما در حال گشاد شدن است، ممکن است به سرکلاژ دهانه رحم نیاز داشته باشید.

4-سرکلاژ دهانه رحم گاهی به عنوان یک اقدام پیشگیرانه قبل از شروع گشاد شدن دهانه رحم انجام می شود. این به عنوان سرکلاژ پیشگیرانه دهانه رحم شناخته می شود. اگر در بارداری های قبلی ناتوانی دهانه رحم داشته اید، ممکن است این نوع سرکلاژ دهانه رحم را داشته باشید. این روش اغلب قبل از هفته چهاردهم بارداری انجام می شود.

5-وسیله ای به نام پساری در داخل واژن قرار می گیرد و رحم را در جای خود نگه می دارد. پساری ممکن است به کاهش فشار روی دهانه رحم کمک کند. اما تحقیقات بیشتری لازم است تا ببینیم که آیا پساری برای درمان ناکارآمد دهانه رحم خوب عمل می کند یا خیر.

برای ثبت پاسخ باید وارد وبسایت شوید