3

آخر دنیا چطوری میشه

آخر دنیا چطوریه؟ مثلا زامبی ها میان ؟ 

برچسب ها:
اشتراک گذاری:
0
احسان احمدی

احسان احمدی

آخر دنیا یا "قیامت" در مفاهیم مختلف دینی و فرهنگی معنای منحصر بفرد خود را دارد. به عنوان مثال این مفهوم در ادیان مختلف به شکل‌ها و تفاسیر مختلفی بیان شده است :

1. در اسلام: آخر دنیا به معنای روزی است که قیامت برپا می‌شود. در اسلام، به اعتقاد مسلمانان بعد از ظهور حضرت مهدی (عج) و بر پایی عدالت جهانی و زمانی که خداوند تصمیم به پایان دنیا بگیرد همه انسان‌ها از جمله مردگان برای حساب‌کتاب و پاداش یا عذاب بر انگیخته می شوند. 

2. در مسیحیت: آخر دنیا به معنای ظهور مسیح و رستاخیز مردگان است. همچنین مسیحیان اعتقاد دارند که در آخرین روزها، مسیح به زمین بازگشته و دیوان‌حسابی برگزار می‌شود.

3. در دیگر دین‌ها: دین‌های دیگر نیز مفاهیم مشابهی از آخر دنیا دارند. برای مثال، در یهودیت نیز به مفهوم روزی که مسیحیان به عنوان قیامت معرفی می‌کنند اشاره می‌شود.

تفسیرها و باورها در مورد چگونگی وقوع آخر دنیا در هر دین متفاوت است، و این موضوع معمولاً بر اساس اسفار و متون مذهبی هر دین تعریف می‌شود. این که دنیا توسط زامبی ها و یا هوش مصنوعی احاطه شود اتفاقاتی است که در فیلم های هالیودی به نمایش گذاشته می شود و خیلی قابل استناد نیست .

برای ثبت پاسخ باید وارد وبسایت شوید