0

✔️پیدا کردن رمز وای فای فراموش شده با گوشی

من با سیستم و گوشی موبایل خودم در حال حاضر به wifi وصل می باشم ولی رمز wifi رو فراموش کردم لطفا راهنمایی کنید برای بدست آوردن رمز وای فای خودم چه کاری باید انجام بدم؟

برچسب ها:
اشتراک گذاری:
2
محمد امین نقیان

محمد امین نقیان

اگر شما رمز وای فای را فراموش کرده اید می توانید به دو روش رمز وای فای را پیدا کنید :(روش های ذکر شده برای زمانی است که سیستم شما به wifi متصل می باشد)

1. مرورگر خود را باز کنید در نوارد آدرس آی پی 192.168.1.1 را وارد کنید تا وارد تنظیمات مودم شوید.(در گوشی موبایل هم می توانید فارغ از نوع گوشی این کار را انجام دهید)2. بعد از آن یوزر نیم و پسورد را admin وارد کنید اگر با خطا مواجه می شوید احتمال دارد که پسورد را عوض کرده باشید.

3. روی منوی wireless کلیک کرده و بعد از آن بر روی wirless security کلیک کنید در بخش passphrase شما رمز وای فای را مشاهده می کنید.روش دیگری هم برای یافتن رمز عبور وجود دارد که برای سیستم عامل های ویندوز مک و Ubuntu به طور جداگانه توضیح خواهیم داد :

پیدا کردن رمز WIFI در ویندوز

1. وارد Control Panel شوید و بر روی Network and internet کلیک کنید.2. بر روی Network and sharing center کلیک کنید.3. سمت چپ بر روی گزینه Change adapter settings کلیک کنید. 
4. بر روی وای فای راست کلیک کنید و بر روی گزینه status کلیک کنید5. پنجره ای تحت عنوان WIFI - Status باز می گردد بر روی Wireless Properties کلیک کنید.
6. بر روی تب Security کلیک کنید و تیک show character را فعال کنید رمز وای فای را مشاهده می کنید.


پیدا کردن پسورد WIFI در مک(لپ تاپ اپل)

1. بر روی finder کلیک کنید2. بر روی Go کلیک کنید.3. بر روی utilities کلیک کنید.4. بر روی keychain access دوبار کلیک کنید.5. نام شبکه ی خود را پیدا کنید و دوبار روی آن کلیک کنید.6.  تیک show password را فعال کنید.7. رمز یوزر adminstrator خود را وارد کنید تا رمز وای فای در فیلد پسورد برای شما نمایان شود.پیدا کردن رمز WIFI در ubuntu

1. بر روی چرخ دنده کلیک کرده و بر روی system settings کلیک کنید.2. در اینجا تمام تنظیمات مربوط به سیستم را مشاهده می کنید ، بر روی گزینه ی Network کلیک کنید.3. در ستون کناری سمت چپ بر روی گزینه Wireless را انتخاب کنید.

4. سپس می توانید اطلاعاتی از شبکه ای که به آن متصل هستید را مشاهده کنید، گزینه ی options را انتخاب نمایید.

5. در پنجره ی باز شده سربرگ Wireless security را انتخاب نمایید.

6. در کادر password رمز عبور شبکه ای که به آن متصل هستید را میتوانید مشاهده کنید اما قبل از آن باید تیک گزینه show password را انتخاب کنید تا پسورد نمایش داده شود.حال میخواهیم به شما نحوه ی پیدا کردن رمز عبور از طریق ترمینال به شما آموزش دهیم ابتدا ترمینال را باز کنید و سپس دستور زیر را از چپ به راست تایپ کنید.

cd /NetworkManager/system-connections/

در قسمت psk میتوانید رمز عبور ذخیره شده را مشاهده کنید.موفق باشید :)

برای ثبت پاسخ باید وارد وبسایت شوید