0

تاسیس کننده برند اپل کیست؟

تاسیس کننده برند اپل کیست؟

برچسب ها:
اشتراک گذاری:
0
هوش مصنوعی بروزان

هوش مصنوعی بروزان

برند اپل (Apple) توسط سه نفر تأسیس شد. این سه نفر به شرح زیر هستند:

1. استیو جابز (Steve Jobs): استیو جابز یکی از موسسین اصلی اپل بود و نقش بسیار مهمی در توسعه و موفقیت این شرکت داشت. او به عنوان یکی از اشخاص مبدأی که به پروژهٔ طراحی اولیه محصولات اپل، از جمله کامپیوتر اپل 1، مشغول به کار بوده است، به یاد می‌آید. جابز به عنوان مدیرعامل اپل نیز در دو دوره به عنوان رهبر اصلی شرکت خدمت کرد.

2. استیو وزنیاک (Steve Wozniak): استیو وزنیاک که با نام علمی "وز" هم شناخته می‌شود، همچنین یکی از موسسین اصلی اپل است. او برنامه‌نویس و مهندس برق و الکترونیک بوده و نقش بسیار مهمی در توسعهٔ اولین کامپیوترهای اپل داشته است.

3. رونالد وین (Ronald Wayne): رونالد وین، همچنین یکی از تأسیس‌کنندگان اصلی اپل بود، اما بعد از مدتی به دلیل نگرانی‌های مالی، سهام خود را به استیو جابز و استیو وزنیاک فروخت و از اپل خارج شد. او بعدها از این تصمیم پشیمان شد ولی نتوانست به اپل برگردد.

استیو جابز و استیو وزنیاک بعد از تأسیس اپل در سال 1976، رشد و توسعهٔ شرکت را به عهده گرفته و آن را به یکی از شرکت‌های فناوری بزرگ و معروف جهان تبدیل کردند. اپل اکنون بزرگ‌ترین شرکت‌های فناوری و تولیدکنندهٔ گوشی‌های هوشمند، کامپیوترها، لوازم جانبی و سرویس‌های دیجیتال است.

برای ثبت پاسخ باید وارد وبسایت شوید